Vážený zákazníku,víme, že není jednoduché orientovat se v naší široké nabídce produktů, proto jsme se rozhodli vytvořit jednoduchého rádce s výběrem vhodného tlakového stroje, vysavače nebo domácí techniky.

Jako nejsložitější se jeví výběr mycích strojů, pojďme s ním tedy začít:

Výběr tlakového stroje:

Pro výběr správného tlakového stroje je potřeba uvědomit si, jakým způsobem a jak často budete tento stroj používat. Tlakové stroje se dělí na dvě skupiny – Hobby a Profi (někdy i poloprofil, tak se označuje přechod mezi skupinami). Hobby stroje jsou mašiny, které jsou určeny pro domácí práci na zahradě, chalupě nebo garáži. Všechny tyto strojí mají kovové, žádné naše stroje nejsou vyrobeny z plastu.

Nilfisk označuje svoje hobby stroje takto

Výkonnostní třída Compact (označení C), tlak stroje 100, řada 7.5

Toto jsem nejmenší tlakové stroje Nilfisk určené pro občasnou práci. Na jeden zátah vydrží pracovat nanejvýš 15 minut. I tyto stroje mají kovové čerpadlo.

Příklad: C 100.7-5, C 110.7-5 X-TRA, C 120.7-6 atd.  Se zvyšujícím se číslem roste výkonnost stroje.

Výkonnostní třída Dynamic (označení D), stlak stroje 140, řada 4.9 Xtra (podvozek s kolečky)

Tyto stroje jsou výkonnější než třída Compact. I tak se ale doporučuje práce maximálně 20 minut na jeden zátah. Pak je nutné stroj nechad odpočinout a je možné pracovat znovu.

Příklad: D-PG 140.4-9 X-TRA – Tento stroj s označení PG (PowerGrip) má dálkové řízení tlaku (viz článek o PowerGrip)

Výkonnostní třída Excellent (označení E), tlak stroje od 145 bar, řada 4,9

Nejekonomičtější řada strojů s poměrem cena výkon. Tyto stroje mají pracovní tlak 145 barů, jsou určeny pro domácí použití, ale zvládnou i o trochu větší pracovní zátěž. Uživí se i v malých autoservisech pro občasné oplachování. Tyto stroje jsou z naší zkušenostní málo poruchové a když k poruše dojde, oprava není nijak nákladná.

Příklad: E 145.4-9 X-TRA stroj s tlakem 145 bar a podvozkem

Výkonnostní třída Pro

Dostáváme se k přechodu mezi hobby třídou mycích strojů a profesionální technikou. Řada strojů PRO nabízí stroje s výkonem 150-160 bar. To už samo o sobě značí, že výkonnostně by tyto stroje do třídy profi patřily. Tyto stroje ale mají ještě hobby příslušenství, což je jejich velký výhody. Můžete na ně tedy bezprobémů připojit levný patio nástavec na čištění dlažeb, hobby turbokladivo nebo hobby napěňovací nástavec. Jedno kliknutí a poloprofesionální stroj má domácí využití. Tyto stroje jsou schopny mýt denně pár hodin. Je ale nutné každých 30 minut nechat stroj odpočinout.

Příklad: P 150.2-10 X-TRA , P 160.2-12 X-TRA

 

Popsali jsme si jednoduché označení výkonnostních tříd a modelových řád Nilfisk tlakových strojů. Z Vaší strany je nutné si vybrat, do jaké výkonnostní třídy se zařadíte:

Příklad:

Jsem kutil a mám jeden automobil?

Vyberu si z řady Compact .

 

Jsem kutil ale mám dva a více automobilů, sem tam umyji zámkovou dlažbu a chystám se umýt mech na střeše?

Vyberu si řadu Excellent.

 

Mám malý autoservis, jsem soukromník a umyji pár aut denně?

Vyberu si řadu PRO.